teius - santimbru105Meci frumos la Galtiu unde Viitorul Sântimbru a primit vizita formației CS Ocna Mureș. Echipa lui Dan Comșa s-a impus cu emoții, scor 2-1, rezultat înregistrat în prima repriză. Toate golurile partidei au fost înscrise de ”sântimbreni”, Cătălin Drăghiciu (10), Biro (30), respectiv Eugen Hălălae (18) – în proprie poartă.

Cu această victorie Viitorul Sântimbru a ajuns la 27 de puncte adunate în acest sezon, după 10 etape parcurse, fiind lider autoritar al fotbalului din Alba.

Partida de la Galtiu a fost una frumoasă, însă până la pauză s-au marcat toate golurile, iar în repriza a doua Sântimbru a ratat desprinderea, pe când ”Soda” a căutat egalarea, însă fără rezultat.

Viitorul Sântimbru: 1. Barna – 18. Breaz, 4. E. Hălălae, 17. C. Hălălae, 10. Drăghiciu, 14. Chirilă, 5. Stan, 3. Biro, 11. Dreghiciu, 9. Coltor, 16. Ștef. Rezerve: 12. Pascu – 13. Hulea, 2. Cristea, 6. Mocoiu, 7. Dumbra. Antrenor Dan Comșa.

CS Ocna Mureș: 12. Clipici – 15. Guț, 5. Rațiu, 16. Gabor, 17. Iuga, 9. Antonescu, 8. Cotoară, 18. Pereat, 10. Kiss, 19. Cociș, 7. Cristea. Rezerve: 1. Szekely, 14. Mureșan, 6. Goga, 11. Dandoș, 20. Olar, 2. Maier, 4. Spînu. Antrenori Gicu Domșa, Ovidiu Maier, Ionuț Pereat.