rapid-cfr-teius-viitorul-santimbru7Surpriză de proporții la Sântimbru unde Viitorul Spicul Daia Română a învins cu 2-1 în deplasare, asta după ce la pauză scorul era 1-0 pentru gazde.

Scorul a fost deschis în minutul 28 de Cristian Ivașcu, acesta stabilind și scorul pauzei.

După pauză elevii lui Paul Ciucă au ieșit mai motivați de la cabine și au reușit să întoarcă rezultatul. Moldovan a restabilit egalitatea la 1 în minutul 50, pentru ca Florin Schiau să facă 2-1 cu 16 minute înainte de ultimu fluier.

În urma acestui succes Viitorul Spicul Daia trece pe locul trei, în vreme ce Viitorul Sântimbru se află pe locul opt.

În ultima etapă a turului Viitorul Sântimbru va juca în deplasare cu CIL Blaj, în vreme ce elevii lui Paul Ciucă vor primi vizita grupării Energia Săsciori.