Industria Galda de Jos-Sportul Petresti amical17Viitorul Sântimbru și Viitorul Spicul Daia Română s-au duelat duminică într-o partidă amicală. Cele două combatante au încheiat 0-0 la pauză, iar în partea secundă s-au marcat trei goluri.

Ludușeanul Sașa a înscris un eurogol în debutul reprizei secunde. Mijlocașul sântimbrenilor a tras de la 25 de metri în vinclul porții apărate de Cibu.

Fl.Scheau a restabilit egalitatea după ce a primit o minge peste defensivă, Viitorul Sântimbru a ieșit greșit la ofsaid, iar jucătorul dăienilor a înscris.

Scorul final a fost stabilit de S. Bratu, acesta a tras de la 16 metri, balonul a lovit stâlpul porții și a intrat în poartă.

Viitorul Sântimbru: Barna – Sașa, Ov. Crișan, Sularia, Jula – Miheșan, Al. Stan, E. Hălălae, Chișu, R. Morar, Piosiu.

Au mai jucat: Iacșa, Oniciu, Hulea, Gânga, Borza, Cristea, Dumbra.

Viitorul Spicul : Ad. Cibu – S. Cibu, H. Ciucă, B. Cerghedean, V. Soporan, M. Bișboacă, P. Ciucă, Ad. Hăprian, Hada, Fl. Scheau, G. Scheau.

Au mai jucat: S. Bratu și O. Hăprian