Meciuri frumoase în Liga a 4-a, etapa a 2-a din retur, Viitorul Spicul Daia Română păstrându-se în plutonul fruntaș, pe locul al 3-lea, după victoria, scor 2-0 la Inter Ciugud. Un alt ”Viitor”, Sântimbru a bifat primul succes din retur, pe teren propriu, scor 2-1 cu Olimpia Aiud.

• Inter Ciugud – Viitorul Spicul Daia Română 0-2 (0-1). Marcatori: M. Bișboacă (36), G. Schiau (90+1)

Viitorul Spicul Daia, trupa lui Paul Ciucă a câștigat deplasarea de la Ciugud, păstrându-se astfel pe cea de a 2-a treaptă a podiumului. Câte un gol pe repriză de partea dăienilor, și o eliminare a lui I. Bran în minutul 90, au fost cele mai importante momente ale partidei.

Inter Ciugud: Mureșan – Mitea, I. Cristea, Andreica, I. Bran – A. Rațiu, I. Gherman, Miclea, S. Bran, Oprișan, Păcurar. Rezerve: Biro. Antrenor Adrian Bicheși.

Viitorul Spicul: Ad. Cibu – R. Cibu, H. Ciucă, A. Cibu, M. Bişboacă, Ad. Hăprian, Hada, P. Ciucă, V. Moldovan, V. Bişboacă, G. Schiau. Antrenor Paul Ciucă.

• Viitorul Sântimbru – Olimpia Aiud 2-1 (2-0)Au marcat: Tănase (20 – penalty, 41) / Drăgoi (80)

Viitorul Sântimbru bifează al 2-lea rezultat pozitiv din retur, după victoria cu Olimpia, rezultat sigurat în prima repriză după dubla lui Tănase. Olimpia a rămas în 10 din minutul 65 când Nagy a fost eliminat, însă a marcat golul de onoare prin Drăgoi.

Viitorul Sântimbru: Barna – D. Hulea, Crişan, C. Hălălae, D. Iancu – Saşa, Tănase, E. Hălălae, C. Ivașcu, Nicola, Chişu. Rezerve: Weber, Dumbra, Pascu, Trif, Roșu, Ruscă, Negrea. Antrenor Alexandru Kalanyos.

Olimpia Aiud: A. Roman – I. Sas, Oniga, Ghirca, R. Nagy, Drăgoi, A. Sas, D. Vlad, Felindean, Ciubucă, Dănciulescu. Rezerve: Alexa, Șimandi, Nicoară, R. Țălnar. Antrenor Remus Țălnar.