Finala Cupei României, ediția 2018-2019, se va disputa între Transalpina Şugag şi Sportul Petreşti, duminică 17 iunie, pe stadionul din Galtiu, comuna Sântimbru, începând cu ora 18.00.

Programul complet al zilei de duminică este următorul:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Începând cu ora 12.00 pe stadionul din Galtiu se va da startul fazei finale a Campionatului Speranțelor “Dragoș Damian”:

Semifinala 1: Locul 1 din grupa 1 – Locul 2 din grupa 2

Ora 12.00: Juniorul Aiud – FC Unirea Alba Iulia

Semifinala 2: Locul 2 din grupa 1 – Locul 1 din grupa 2

Ora 13.00: CS Navobi Alba Iulia – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

0ra 14.00 Finala Mică: Învinsă semifinala 1 – Învinsă semifinala 2

Ora 15.00 Finala Mare: Câștigătoare semifinala 1 – Câștigătoare semifinala 2

Ora 16.00 – Festivitatea de premiere a echipelor participante în următoarele competiții: liga a IV-a, liga a V-a, juniori U-19 Play Off și Play Out, juniori U-17, juniori U15, juniori U-13 Play Off și Play Out, juniori U-11, juniori U-10 și Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9, oferindu-se următoarele premii: locul I, locul II, locul III, trofeul Fair Play la seniori, golgheteri.

Ora 18.00 – Finala Cupei României

Echipele sunt obligate să trimită reprezentanții (jucători și oficiali) echipei pentru a ridica premiile și să transmită numele persoanei care împuternicite, CNP, seria și numărul cărții de identitate, până vineri 15 iunie.

Campioana ligii a IV-a – Soda Ocna Mureș (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 2 mingi);

Campioana ligii a V-a, Seria 1 – Industria Galda II (1 trofeu,1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 2 mingi);

Campioana ligii a V-a, Seria 2 – AS Nicolae Linca Cergău (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-19 – CS Zlatna; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-17 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-15 – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-13 – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-11 – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 tricouri și 2 mingi);

Campioana juniorilor U-10 – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 tricouri și 2 mingi);

Campioana Campionatului Speranțelor “Dragoș Damian” U-9 – (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 tricouri și 2 mingi);

Locul I, juniori U 19 – Play Out 1 – Euro Șpring (1 trofeu și 1 diplomă);

Locul I, juniori U 19 – Play Out 2 – Soda Ocna Mureș (1 trofeu și 1 diplomă);

Locul I, juniori U 13 – Play Out 1 – CS Zlatna (1 trofeu și 1 diplomă);

Locul I, juniori U 13 – Play Out 2 – CSȘ Blaj (1 trofeu și 1 diplomă);

Locul II, liga a IV-a – Sportul Petrești (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul II, liga a V-a, Seria 1 – Performanța Ighiu II (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul II, liga a V-a, Seria 2 – Viitorul Vama Seacă (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-19 – Olimpia Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-17 – Olimpia Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-15 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-13 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-11 – Metalurgistul Cugir (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul II, juniori U-10 – Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul II, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9 – (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul III, liga a IV-a – Transalpina Șugag (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul III, liga a V-a, Seria 1 – FC Micești (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul III, liga a V-a, Seria 2 – Tineretul Șona (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-19 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-17 – CSO Cugir (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-15 – LPS Sebeș; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-13 – Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-11 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul III, juniori U-10 – Metalurgistul Cugir (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul III, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9 – (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Locul IV, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9 – (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge);

Trofeul Fair Play, liga a IV-a: Cuprirom Abrud (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 1: Sportul Livezile (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 2: Progresul Fărău (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, liga a IV-a: Drăgan Valentin – Soda Ocna Mureș (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, liga a V-a, Seria 1: Cioară Alexandru – Industria Galda II (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, liga a V-a, Seria 2: Marc Valentin – Inter Unirea (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-19: Șimandi Sebastian – Olimpia Aiud (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-17: Dani Gabriel – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-15: Domșa Vlad – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-13: Marcu Florin Daniel – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-11: Gligor Denis – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, juniori U-10: Baba Robert – FC Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Golgheter, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9: (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Cel mai tânăr marcator, juniori U-10: Cândrea Patrick – Unirea Juniors Alba Iulia (1 trofeu și 1 diplomă);

Cel mai tehnic jucător, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9: (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge);

Cel mai bun portar, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-9: (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge).

După finala Cupei României va avea loc festivitatea de premiere în care vor fi acordate următoarele premii:

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană, a ediției 2018-2019: (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 2 mingi);

Finalista Cupei României, faza județeană, a ediției 2018-2019: (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge);

Jucătorul Finalei Cupei României, faza județeană a ediției 2018-2019 (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Arbitrii Finalei Cupei României, faza județeană a ediției 2018-2019 (1 trofeu și 1 diplomă);

Observatorul Finalei Cupei României, faza județeană a ediției 2018-2019 (1 trofeu și 1 diplomă).

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.