521895_605074862856728_179850753_nACS Muhlbach a fost la un pas să obțină primul rezultat pozitiv din Divizia A de handbal masculin. Echipa antrenată de Octavian Achimescu a cedat pe final și a pierdut cu 30-27 (14-13, la pauză).

În minutul 55 scorul era egal, iar trupa din Sebeș spera la un rezultat pozitiv, însă pregătirea fizică precară, dar și vârsta handbaliștilor din Sebeș și-a pus amprenta pe rezultatul final.

„Am făcut un meci bun, pe fondul e vârstă am pierdut. Vin sporadic la antrenamente, e greu să închegi o echipă. În minutul 55 era egal”, a declarat Octavian Achimescu antrenor principal ACS Muhlbach Sebeș.

Pentru ACS Muhlbach au marcaT:  Marcatori: Adrian Țone 9, Octavian Achimescu jr. 7 Iulian Grozav 4, Adrian Cunțan 4, Mihai Macarie 2, Iancu Mărginean 1.

Următorul meci va avea loc pe propriul teren, în sala „Florin Fleșeriu” sâmbătă de la ora 18:00, când sebeșenii se vor duela cu Universitatea Cluj.

sursa foto: alba24.ro