Juniorii 3 de la LPS ”Mihai Viteazul” Alba Iulia au reluat duminică, returul de campionat, jucând pe teren propriu cu CSȘ Drobeta Turnu Severin. Elevii antrenați de prof. Gabriela Năsăudean au cedat partida cu 19-22 (9-11, la pauză), după un joc care a lăsat așteptări. În weekend-ul următor, albaiulienii se vor deplasa pe terenul formației HCM Craiova.

LPS ”Mihai Viteazul” Alba Iulia a început cu stângul noul an, handbaliștii autohtoni fiind învinși de CSȘ Drobeta Turnu Severin. Prima repriză a fost una echilibrată, însă vizitatorii au reușit să intre la cabine cu un avans de două goluri pe tabelă, scor 11-9.

Deși au alergat după egalare în partea secundă, handbaliștii pregătiți de Gabriela Năsăudean nu au reușit acest lucru, și au cedat pe final, fiind surclasați cu 3 puncte, scor 22-19.

Pentru LPS ”Mihai Viteazul” Alba Iulia au punctat: Drăgoi – 7goluri, Davidaș – 7, Breazu – 2, Lazăr – 2, Budian – 1.

Echipa din Alba Iulia păstrează ultima poziție a podiumului, iar în weekend-ul următor va evolua în deplasare, la HCM Craiova.