img_0194CSO Cugir s-a impus dramatic în deplasarea de la Sibiu, unde elevii antrenați de Petru Micu au întâlnit formația locală CSS. La pauză scorul a fost 10-8 în favoarea gazdelor, dar în partea secundă CSO a întors rezultatul, tabela din sala „Transilvania” indicând 18-19.

În prima repriză CSO Cugir a evoluat bine, însă ratările le-au dat multe bătăi de cap fetelor antrenate de Petru Micu.

După pauză a ieșit la rampă și portărița Ana Romaniuc, aceasta fiind ajutată și de apărarea bună din actul secund, în vreme ce în ofensivă CSO Cugir nu a mai ratat la fel de mult precum în prima repriză.

Antrenorul Petru Micu a avut la dispoziție următorul lot de jucătoare: Ana Romaniuc, Luiza Tomoșoiu, Cătălina Ursa, Daria Cibianu, Sorina Costea, Timeea Cerchizan, Miclea Fleșeriu, Denisa Dînșoreanu, Karina Roman, Ioana Heroiu, Adina Sera și Mihaela Martinescu.

Antrenor: Petru Micu și Ioan Basca

După patru etape, CSO Cugir a obținut două victorii, o remiză și o înfrângere, elevele lui Petru Petru Micu aflându-se pe locul secund.