foto: facebook Radu Calin

Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia şi-a premiat laureaţii din 2018 în cadrul unei ceremonii care s-a desfăşurat marţi seară în Alba Iulia, la Hotel Cetate.

Evenimentul festiv organizat de CS Unirea Alba Iulia a ajuns în acest an la a doua ediţie.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Sportivii unirişti au cucerit în 2018 peste 120 de medalii.

Iată lista laureaţilor din 2018:

*Secția ATLETISM  – Antrenori: Avram Gabriel, Bucerzan Mariana, Vlas Mihaela

Sportivi legitimați  –  23

Număr medalii       – 31

           din care:     –  13 aur, 11 argint, 7 bronz

Locul   I    Rodean Ana

Locul  II   Acatrinei Mihaela

Locul  III  Molnar  Bianca

*Secția JUDO  – Antrenori: Dinu Cristian, Dinu Alin

Sportivi legitimați  –  43

Număr medalii       –   11

          din care :      – 1 aur,  4 argint, 6 bronz    

Locul  I          Rus Natalia

Locul  II        Sibișan Alexandru

Locul  III       Onișor Paul

*Secția ORIENTARE  – Instructor Sportiv: Anghel Marius

Sportivi legitimați  – 6 din care 4 participanți la competiții

Număr medalii      –  12

          din care:     –  10 aur, 2 argint,

Locul  I         Ionuț Zinca

Locul  II       Tamas Bogya

Locul  III      Brăbiescu-Călinescu Paul

*Secția BOX   – Antrenor: Paștiu Nicolae

Sportivi legitimați  –25

Număr medalii       – 2

          din care:      – 2 argint

Locul  I      Țăgean Ioan Marius

Locul  II     Potra Andrei

Locul  III    Ferencz Francisc

*Secția HALTERE   – Antrenor: Frățilă Ioan

Sportivi legitimați   – 13

Număr medalii        – 17

         din care:        –  9 aur,  3 argint, 5 bronz,

Locul  I       Năstase Robert  Ionuț

Locul  II     Pânzaru Irimia

Locul  III    Vîlcu Nicu

*Secția  POWERLIFTING  – Instructor voluntar: Pănăzan Ovidiu

Sportivi legitimați    – 7

Număr medalii         – 54

          din care:         – 1 aur, 7 bronz, la competiții internaționale

                                    30 aur, 12 argint, 4 bronz la competiții naționale                                

Locul  I       Cioflică Andrei

Locul  II     Buciuman Cătălin

Locul  III    Turuș Daniel

*Secția TENIS DE MASA   – Antrenor voluntar: Suflețel Emil

Sportivi legitimați   – 5

Număr medalii        – 0

         din care:         – 0

 

 

 

 

 

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.