ACS Muhlbach-CNE Sighisoara27În această după-amiază, în Sala ”Florin Fleșeriu” din Sebeș, noua formație de handbal masculin, ACS Muhlbach, condusă de Octavian Achimescu a reușit a doua victorie din acest sezon, scor 34-28 (20-12), împotriva lanternei roșii a Diviziei A, CNE Sighișoara.

Partida, una lipsită de miză a fost controlată de la un capăt la celălalt de handbaliștii din Sebeș, care după prima repriză disputată aveau 8 puncte avans și o opțiune serioasă în a se declara învingători în acest meci.

Deși au scăzut puțin ritmul partidei în cea de a doua repriză, Țone și compania nu au putut fi egalați de formația din Sighisoara, iar în final ACS Muhlbach Sebeș s-a impus cu 34-28.

Pentru Muhlbach Sebeș au marcat: Silviu Morariu – 5 goluri, Florin Baciu – 4, Adrian Cunțan – 4, Octavian Achimescu – 4, Claudiu Oprița 4-, Claudiu Farcaș – 3, Iancu Mărginean – 3, Adrian Țone – 3, Iulian Grozav – 2, Mihai Macarie – 2.