img_8374Performanța Ighiu se deplasează vineri de la ora 17:00 la Deva pentru partida cu CNS Cetate Deva, echipă ce nu a strălucit în debutul acestui sezon. De partea cealaltă Performanța Ighiu are două victorii consecutive și are șanse mari să se impună la Deva.

Echipa antrenată de Adorian Himcinschi are tot lotul la dispoziție, în vreme ce gazdele și-au schimbat antrenorul, lucru ce cu siguranță îi va motiva suplimentar pe  fotbaliștii echipei gazdă.

Velici

Rezerve: 1. Raț, 4. Doboș, 3. Ionică, 16. Vârtan, 24. Vaștag. 77. Lupu, 18. R. Lintaru.

Szekely

Rezerve: 12. Mikloș, 99. F. Himcinschi, 3. Cornea, 89. Circov, 9. R. David, 91. Vlădia, 10. S. Turuș.

Antrenor: Adoriain Himcinschi.

Stadionul Cetate Deva
CNS Cetate Deva
2
1
1'
A inceput prtida
2'
Corner pentru gazde. Tiut iese pe sub balon
3'
Corner pentru Ighiu! Ov Turus reia cu capul peste
5'
Corner pentru Cetate Deva! Tiut respinge formidabil lovitura de cap expediata de un adversar
7'
GOOOL DEVA! Poiana pierde un balon la centrul terenului. Vajda trage de la 40 de metri si inscrie
9'
Contra taioasa a gazdelor, dar Tiut se opune in situatie de unu la unu cu Tecsi
11'
Bloj cade intr-un duel cu Mintas, gazdele au cerut penalty
16'
Bloj centreaza, Mintas acorda corner
18'
GOOL! Gîț inscrie cu capul din 6 metri
22'
Cartonas galben pentru Cherecheș
34'
Szekely trimite cu capul in bară, iar balonul revine in bratele lui Bodea
35'
Bold centreaza ideal pentru Szekely, Bodea iese si retine
36'
GOOL DEVA! Tecsi inscrie din șase metri, gazdele cer ofsaid, dar golul este validat de Teodora Albon
42'
Corner pentru Ighiu, Szekely reia modesc cu capul
43'
Bold centrează modest
45'
Pauză la Deva! Dupa 45 de minute gazdele conduc cu 2-1
46'
A început repriza a II-a! Schimbare la Ighiu, Intra Vladia, iese Mintaș
48'
Robert Cristian trage peste poarta de la 22 de metri
49'
Făgărășanu este faultat la 20 de metri de poarta lui Bodea, lateral dreapta
50'
Bodea prinde o centrare trimisa de Poiană. Pe contraatac Tiut respinge ideal din fața lui Tecsi
53'
Schimbare la Performanța Ighiu! Intra Fabian Himcinchi in locul lui Szekely
54'
Corner pentru Performanța Ighiu! Resping gazdele asta dupa ce mingea a cazut in careul lui Bodea
57'
Se joacă pe contre dar fără ocazii clare.
58'
Robert Cristian trage peste poarta lui Tiut
60'
Gît și Himcinschi se încurcă reciproc. Corner pentru Ighiu, fără razultat.
61'
Bold centrează în brațele lui Bodea
62'
Bloj trage din careu in bratele lui Tiuț
63'
Schimbare la Ighiu! Intra Romica David și iese Keita
68'
Poiană trage de la 20 de metri pe lângă stâlpul din dreapta lui Bodea
69'
Schimbare la Deva! Intra Vaștag și iese Tecsi
77'
Schimbare la Ighiu! Intra S. Turuș și iese Poiană
77'
Corner pentru Performanța Ighiu! Centrează Făgărășanu, Ov. Turuș trimite modesc cu capul în brațele lui Bodea.