Sâmbătă și duminică, la Baza Sportivă Winners Club Țălnar din Alba Iulia, s-a desfășurat prima ediție a Cupei Winners, dezvoltată sub sloganul ”Viață pentru Lucian”. Jucătorii celor 8 echipe au îndurat frigul de afară, însă nu s-au dat la o parte și au încins atmosfera prin spectacolul minifotbalului. Winners Alba Iulia, echipă la care a evoluat și Gicu Grozav a pus mâna pe marele trofeu, Performanța Ighiu s-a clasat pe locul secund, iar La Boltă Alba Iulia a închis podiumul.

Temperatura extrem de scăzută de afară nu a afectat spectacolul de pe teren, iar cele 8 echipe participante la prima ediție a Cupei Winners și-au dat mâna și au luptat pentru trofeul competiției, dar și pentru Lucian Albu, un tânăr din Pianu de Jos, încercat de soartă, căruia i-a fost dedicată această competiție.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Ziua de sâmbătă a programat duelurile din faza grupelor, primele două echipe calificându-se în final four-ul turneului. Iată rezultatele înregistrate:

  • Winners – Royal Sibiu 8-1. Marcatori: G. Grozav – 3, Cl. Marcu, R.Fetita,I.Neag, C.Cristea, Selagea / Mihaly
  • Joga Bonito – Performanța Ighiu 6-8. Marcatori:Tripsa – 3,Costea – 3 / S. Culda – 5, S.Muresan, Apetri – 2
  • La Boltă – Takata 2-2 (DP 4-5). Marcatori: Frentiu, M.Găldean /Spataru, Fodor
  • Royal Sibiu – Boromir Vâlcea 0-3. Marcatori: Fiștogeanu, Bârlogeanu, Melcea
  • Winners – AEK Oradea 2-1. Marcatori: G.Grozav – 2 / C.Letan
  • Joga Bonito – La Boltă 4-6. Marcatori: B.Stef – 2, Tripșa, Costea / M.Găldean – 3, D.Lupșan, M.Lupșan, Frențiu
  • AEK Oradea – Boromir Vâlcea 6-3. Marcatori: Zadori – 3,Codoban – 2, Cuc / Păun, Fiștogeanu, M.Chiripuș
  • Performanța – Takata 5-3. Marcatori: S.Culda – 2, C. Oltean, A.Circov, S.Mureșan / Ionaș – 2, C. Vlad
  • Winners – Boromir Vâlcea 2-3. Marcatori: Selagea, C.Cristea / Păun, Bârlogeanu, M.Chiripuș
  • Joga Bonito – Takata 2-5. Marcatori: G. Costea, Olaru (aut.) / C. Vlad – 2, Spătaru, Olaru, Munteanu
  • AEK Oradea – Royal Sibiu 9-1. Marcatori: Codoban – 3, Buzdea – 2, Lazăr, Zadori, Mihilescu (aut), Cuc / Bucșe
  • Performanța – La Boltă 2-5. Marcatori: Bratima, M.Cristea / M.Coman – 3, Trif , Frențiu

Winners a câștigat trofeul!

În semifinale au făcut pasul AEK Oradea, Performanța Ighiu, Winners Alba Iulia și La Boltă Alba Iulia, duelurile pentru ultimul act desfășurându-se duminică, cu începere de la ora 12.00. Iată rezultatele:

  • AEK Oradea – Performanța Ighiu 1-7. Marcatori: C. Letan / Circov – 3, S. Mureșan – 2, Apetri, S. Culda
  • Winners – La Boltă 3-2. Marcatori: Fetița – 2, G. Grozav / Frențiu, Goronea
  • Finala Mică: La Boltă – AEK Oradea 3-0 (la masa verde)
  • Finala Mare: Winners – Performanța Ighiu 7-1. Marcatori: Giurgiu – 2, G. Grozav – 2, Trifa, C. Oara / S. Mureșan

  • Premii individuale

Organizatorii au ales să acorde și distincții individuale, fiind premiați cel mai bun portar, cel mai bun fudnaș, cel mai bun jucător și golgeterul competiției.

  • Cel mai bun portar: Cătălin Ștef – Winners
  • Cel mai bun fundaș: Ștefan Radu – La Boltă
  • Golgeter: Gicu Grozav – Winners
  • Cel mai bun jucător: Sebastian Culda – Performanța Ighiu
Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.