img_9799LPS Sebeș a câștigat fără probleme partida de pe propriul teren cu LPS Banatul Timișoara. Elevele antrenate de către Octavian Achimescu s-au impus cu 33-26 , asta după ce la pauză tabela din sala „Florin Fleșeriu” indica 16-11 pentru echipa gazdă.

Partida de la Sebeș a început cu stângul pentru LPS Sebeș. Echipa gazdă fiind condusă până în minutul 10. Motoarele s-au turat treptat pentru LPS Sebeș, iar pe fondul unui joc bun, fetele lui Tavi Achimescu.

După pauză sebeșencele au ieșit mai motivate de la cabine, iar scorul de pe tabelă a luat proporții, gazdele desprinzându-se la 10-11 goluri, oferind un veritabil spectacol handbalistic, cumulat probabil și cu căderea definitivă a echipei LPS Banatul Timișoara.

După trei partide LPS Sebeș are două victorii și o înfrângere, iar etapa viitoare, gruparea din județul Alba va juca în deplasare cu liderul CSS Mediaș.