IMG_3953Sâmbătă la Ocna Sibiului a avut loc cea de a patra ediție a turneului Cupa „Ocna Sibiului” la tenis de masă. 130 de iubitori ai acestui sport au luat parte la eveniment, iar din județul Alba s-au regăsit câțiva jucători.

Rodica Sicoe din Cugir și Radu Suflețel din Alba Iulia au făcut furori la Open. Rodica Sicoe a câștigat competiția, iar Radu Suflețel s-a clasat pe locurile 3-4.

La categoria Începători vințanul Constantin Pralea s-a calificat în șaisprezecimi, fiind un rezultat notabil pentru acesta, ținând cont că a fost eliminat de un tânăr care face pregătire alături de un antrenor profesionist de tenis de masă.

„A fost un turneu mai bine pus la punct din partea tuturor. Primăria Ocna Sibiului a avut un punct important în organizarea acestui turneu. Competitorii sunt mai pregătiți ca altă dată, iar trei categorii fac deliciul tuturor, fiecare participant se poate încadra în categoria sa”, a declarat Nicolae Banu, organizatorul Cupei Ocna Sibiului.

Vă prezentăm clasamentul final pe evenimente:

La Începători clasamentul stă în felul următor:

1. Claudiu Șoroiu – Târnăveni

2. Constantin Georgescu – Orăștie

3 – 4. Rareș Dinescu – Curtea de Argeș, Neculae Movileanu – Brașov

5 – 8 Mircea Sabau – Târnăveni, Nicolae Banu – Ocna Sibiului, Rareș Minică -Sabău Giurgiu Gheorghe – Tarnaveni.

La avansați clasamentul arată în felul următor:

1. Simona Weiss – Cisnădie
  2. . George Toader – Agnita

3-4 Ionuț Roseti – Lugoj, Nicolae Trocan – Mioveni,

5-8 Mihai Stoic – Mioveni,  Deneș Antal – Brașov, Tokos Pal – Odorheiu Secuiesc,  Paulian Băcanu – Brașov.

La Open clasamentul arată în felul următor:

1. Rodica Sicoe -Cugir
  2. Gabor Farkaș – târgu Mureș

3-4. Darie Aron – Sibiu și Radu Sufletețel – Alba Iulia

5-8. Florin Toma – Piteti, Liviu Macovei – Brașov, Gabi Daneliuc – Sibiu și Adrian Oprea – Lugoj