img_9752LPS Sebeș a învins în acest week-end cu 19-18 în deplsarea e la Sânnicolau Mare unde elevele lui Tavi Achimescu au întâlnit Unirea din localitate.

La pauză scorul a fost de 11-9 pentru formația din Sânnicolau, însă după pauză fetele din Sebeș și-au dorit mai mult victria și au reușit să se distanțeze chiar la două goluri.

„A fost un meci bun, chiar bun, cu multe momente foarte bune, am avut o apărare foarte bună, am ratat exasperant de mult în prima repriză. Pe repriza secundă am condus și apoi pe final aveam trei goluri, în ultimele minute am primit două goluri dar e bine că a fost victorie”, a declarat Octavian Achimescu, antrenorul echipei LPS Sebeș.

Pentru LPS Sebeș au marcat: Georgia Călin 1, Denisa Donisă 2, Alexandra Stanciu 2, Oana Sârb 3, Flavia Niță 5, Bianca Lupașcu 6.

După șase etape LPS Sebeș se află pe locul secund având patru victorii, o remiză și o înfrângere.