Municipiul Sebeș a fost, și în acest an, gazda primitoare a competiției “Cupa Muhlbach” la tenis de câmp, rezervată copiilor și juniorilor, la categoriile de vârstă 10, 12, 14, 16 ani, băieți și fete.

Întrecerile s-au desfășurat pe terenurile bazei sportive “Arini” din Sebeș, precum și pe terenurile din șanțurile cetății Alaba Carolina, în perioada 12-15 octombrie.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

În baza cererii de licență, competiția de categoria întâi a fost cuprinsă în calendarul competițional pe anul 2019 întocmit de Federația Română de Tenis.

Au participat sportivi legitimați din toată țara: Sebeș, Alba Iulia, Cugir, Petroșani, Sibiu, Hunedoara, Zalău, Târgu Mureș, Râmnicu-Vâlcea, Deva, Cluj, Sighișoara, Timișoara, Brașov.

Rezultatele obținute contează pentru întocmirea clasamentului general individual pe categorii de vârstă.

Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, Centrul Cultural “Lucian Blaga”, parteneri în organizarea acestui eveniment sportiv, au acordat diplome, cupe, medalii și obiecte sportive.

Iată câștigătorii:

10 ani Fete

Loc I-Slovenski Roberta (Petroșani)

Loc II-Koată Dariana (Petroșani)

Loc III-Porr Paula (Sibiu)

Loc III-Pienariu Giulia (Sebeș)

10 ani Băieți

Loc I-Bolduț Patrik David (Zalău)

Loc II-Ferenț David (Sighișoara)

Loc III-Popa Bogdan (Tg Mureș)

Loc III-Nichifor Ștefan (Sibiu)

12 ani Fete

Loc I-Cherecheș Daniela (Zalău)

Loc II-Şandru Ioana (Cugir)

Loc III-Nagy Olivia (Târgu Mureș)

Loc III-Moldovan Briana (Alba Iulia)

12 ani Băieți

Loc I-Manu Alexandru (Alba Iulia)

Loc II-Udrescu David (Sibiu)

Loc III-Bercu Mihail (Alba Iulia)

Loc III-Sufana Andrei (Sibiu)

14 ani Fete

Loc I-Oana Ana Maria (Târgu Mureș)

Loc II-Breaz Alesia (Deva)

Loc III-Gheorghiță Roxana (Petroșani)

Loc III-Barbu Iustina (Sibiu)

14 ani Băieți

Loc I-Rogozan Alexandru (Sibiu)

Loc II-Jinar Luca (Sibiu)

Loc III-Vasilescu Bogdan (Petroșani)

Loc III-Brujan Marius (Petroșani)

16 ani Fete

Loc I-Moldovan Alexandra (Alba Iulia)

Loc II-Sandru Denisa (Cugir)

Loc III-Marinescu Bianca (Timișoara)

Loc III-Silivaș Andra (Deva)

16 ani Băieți

Loc I-Gligor Răzvan (Alba Iulia)

Loc II-Prahoveanu Vlad (București)

Loc III-Lupean Cezar (Cluj-Napoca)

Loc III-Săplăcan Călin (Cluj-Napoca)

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.