tenis sunTenis Club Sun Alba Iulia a fost reprezentat la Cupa ”8 martie” de la Oradea de două sportive, Tania Munteanu și Alexia Mărginean. Ambele au reușit să câștige medalia de aur la categoria la care au evoluat, Tania la juniori de 14 ani, respectiv Alexia la juniori de 12 ani.

Tania Munteanu s-a clasat pe primul loc la proba de simplu 14 ani fete după ce s-a impus în 3 meciuri în turneul de tip şah.

Colega sa mai mica, Alexia Mărginean a obținut aceleași performanțe, locul 1 la simplu 12 ani fete. Micuța tenismenă a mai cucerit un premiu alături Ioana Lung (Palatul Copiilor Zalău) şi alături de Lung Ioana reușind să obțină medaliile de argint la proba de dublu.

Pentru perfromanțele lor, sportivele din Alba Iulia au primit mai multe premii ce au constat în materiale sportive.