Campioana României la volei feminin CSM Volei Alba Blaj şi-a respectat statutul de favorită certă şi a câştigat în minimum de seturi meciul de pe teren propriu cu Universitatea Cluj jucat duminică seară. Partida a contat pentru etapa a 11-a din Divizia A1.

Primul set a fost adjudecat de gruparea din Blaj la 10 în 20 de minute. În actul secund, care a durat 25 de minute, echipa oaspete a reuşit 16 puncte. În fine, în setul al treilea scorul a fost 25-18 după 23 de minute de joc.

CSM Volei Alba Blaj (antrenor Darko Zakoc): Lena Mollers – Ramona Rus, Mariana Aquino, Slavina Koleva, Selime Ilyasoglu, Nneka Onyejekwe – Marina Vujovic (libero). Au mai jucat: Lynda Morales şi Adina Salaoru.

Luni seară, de la ora 18.00, CSM Volei Alba Blaj joacă din nou în faţa propriilor suporteri, adversara fiind, tot în campionat, Penicilina Iaşi.